Fókuszban az IT-biztonság
Az informatikai rendszereket érintő incidensekről és a számítógépes bűncselekmények jogi vonatkozásairól is szó lesz a 16. Informatikai Szakmai Napokon, ahol az informatika aktuális kérdéseiről hallhatnak előadásokat a hallgatók.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Rektorválasztás, InterTalent, megállapodás a Ganzzal, együttműködés a Magyar Nemzeti Bankkal, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
10 feb
Itt már az elsősöket is figyelik a cégek
Naprakész tudásanyag, korszerű hallgatói és kutatói laboratóriumok, intenzív ipari kapcsolatok, biztos elhelyezkedés – erre számíthatnak az Informatikai Kar leendő hallgatói.
02 feb
Neumanntól Steve Jobs-ig, és tovább
Virtuális valóság, big data, IoT, informatikai biztonság – ezek a témák is szóba kerültek a Tudósiskola csütörtöki előadásán, melyet a Debreceni Egyetem Informatikai Kar dékánja a tartott a Kossuth Gyakorló végzőseinek.
27 jan
Science NO Fiction 2.0
Robotprogramozási versennyel és tudományfesztivállal népszerűsíti a természettudományokat a National Instruments. A cég különleges rendezvényén az egyetemmel és más vállalatokkal közösen motiválja a fiatalokat, hogy a mérnöki pályát válasszák.
Szuperszámítógépekkel a fejlődésért
A jövő a szuperszámítógépek használatában és a párhuzamos programozás elsajátításában van – hangzott el a Debreceni Egyetemen működő szuperszámítógépes szolgáltatásokat ismertető céges tájékoztatón.
Egy informatikai életmű elismerése
Neumann-díjjal tüntették ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának professzorát, Terdik Györgyöt. Az elismerést a Digitális Esélyegyenlőség konferencián vette át a kar korábbi dékánja.
„Beprogramozták magukat” a jövő informatikusai
Kétszázhuszonnégy fiatal mérte össze tudását a Debreceni Egyetem Informatikai Kara által szervezett programozói versenyen, amelyen a miskolci és kolozsvári fiatalok is megismételték előző évi sikerüket.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.