Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Program

Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjának előkészítése 2008-ban indult, hosszas operatív munka előzte meg a szabályzat első változatát, amit 2008 júniusában fogadott el az egyetem Szenátusa. A munka 2008 szeptemberében indulhatott. A szabályzat azóta folyamatosan megújul, az aktuálisan felmerülő kérdések/problémák alapján.

Kiknek szól?

• Azoknak, akik a kötelező tantárgyakon túl érdeklődnek a kutatás iránt, egy-egy témában szeretnének jobban elmélyülni + a program a művészeti tevékenységet is támogatja (csak a ZK hallgatói esetében)
  • A szabályzat szerint minden aktív, nappali tagozatos hallgatónak, aki tanulmányait nem szakította meg két szemeszternél hosszabb időszakra, rendelkezik min. 2 lezárt félévvel, és a félévek ösztöndíj indexei egyenként nem rosszabbak 4.00-nál.
  • A 4.00-ás átlag, a többi kitétel teljesülése mellett kiváltható valamilyen produktummal (min. 5 kredit) → 12 teljesítménykategória.

Mi a célja? (szabályzat)

• elősegítse a hallgatókban rejlő tehetség kibontakozását
  • a mesterképzésre és PhD képzésbe való bejutás elősegítése
  • célja a legtehetségesebb hallgatók egyetemi oktatókká/kutatókká válásának támogatása, tudományos utánpótlás nevelése

Előnyei

• kutatás, témavezető
  • ösztöndíj
  • diplomamelléklet
  • egyes pályázatoknál előnyt jelent

Egyetemi felelős

• Mándy Zsuzsanna referens
    • Rektori Hivatal, Tudományos Igazgatóság (212-es szoba)
    • Ügyfélfogadás: hétfőtől-csütörtökig 8.00-16.00 óráig, pénteken 8.00-13.00 óráig
    • (Neptun kódot tüntesse fel!)

Informatikai kari felelős

Frissítés dátuma: 2018.03.21.