Hallgatóink mondták

• „Szerintem ez egy nagyon szép hivatás!”
  • „Nem gondoltam volna, hogy a mai könyvtár lényege az informatika és az információ keresés számos lehetősége. Ez nem jelenti azt hogy a hagyományos könyveket ne fognánk kézbe."
  • „Nagyon érdekes, volt, amikor a több ezer éves könyvtáraktól eljutottunk a mai internetes korszakig, ahol már lehetőség van arra, hogy ezeket a régi dokumentumokat digitalizáljuk és a mindenhonnan elérhessük. És ehhez a mi s itt szerzett szaktudásunkra van szükség. "
  • „A legelső könyvtári gyakorlatomon végigvezettek a könyvek között, azután rögtön a számítógépes rendszert kellett megismernem, különben nem tudtam volna tájékoztatni az olvasókat."
  • „El sem tudtam volna képzelni, hogy a könyvárakban micsoda fejlett információs rendszerek vannak, és mennyire izgalmas az adatbányászat és az adatbázis kezelés."
  • „Nagyon szeretek a könyvekkel foglalkozni! Megnyugtató lesz közöttük és velük dolgozni!”
  • „Szeretem emberekkel tölteni az időmet! Itt nagyon sok emberi kapcsolatot tudok majd kialakítani.”
  • „Nyugodt munka.”
  • „Ez egy olyan hivatás, amellyel segíthetjük az új generációt,… minden generációt.”
  • „Az informatika lehetővé teszi a hatékony információkeresést. Elképesztő, mennyi információhoz lehet hozzájutni! Nagyon sok területről tanulok nagyon sokat munka közben is!”
  • „Feladatomnak tartom, hogy közelebb hozzam mások szívéhez is a könyvtárat!”
  • „Értékes és felbecsülhetetlen kéziratokhoz és könyvekhez juthatnak hozzá, amelyek mások számára eredetiben nem láthatóak.”
  • „Azért szeretek ide járni, itt tanulni, mert találkozom azzal a világgal, melyet a könyvek és az olvasás jelent számomra. Találkozik az olvasás meghittsége a technikai lehetőségekkel. És ez jó!”

Frissítés dátuma: 2017.12.17.