Informatikai Kar Kutatási és Fejlesztési Koordinációs Központ (FIRCC)

FIRCC logo

A Debreceni Egyetem Informatikai Kara 2023. december 1. napjától létrehozta a Kutatási és Fejlesztési Koordinációs Központ (Faculty of Infomatics Research and Development Coordination Center) FIRCC szervezeti egységét.

A szervezeti egység jogelődje a FIRST (TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0001) projekt keretében létrejött Jövő Internet Kutatáskoordinációs Központ.

A FIRCC fő feladata az Informatikai Kar üzleti szempontú kutatás-fejlesztési és oktatási tevékenységeinek koordinációja.

További feladata közé tartozik:

Külső kutatási és fejlesztési munkák adminisztrálása és megvalósítása, ide tartozik a szakértők és hallgatók nyilvántartása és a megbízások intézése.

Ipari tananyagokon alapuló képzések szervezése mind az üzleti szféra, mind a felsőoktatás szereplői számára.

A FIRCC tevékenységeihez kötődően megvalósuló hallgatói szakmai gyakorlatok és szakdolgozatok adminisztrálása a Tanulmányi Osztállyal közösen.

Hazai és külföldi partnerekkel való kapcsolattartás, a külső megrendelések felkutatása és az együttműködések bővítése.

Hazai és nemzetközi pályázati kiírások nyomon követése, a pályázatok előkészítésének szervezése.

FIRCC szervezeti felépítése:

FIRCC Igazgató: Hajduné Pocsai Enikő

FIRCC Titkár: Salga Benjamin

FIRCC Szakmai Bizottsága:

Elnök:

Dr. Bérczes Tamás

Állandó Tagok:

Dr. Adamkó Attila

Dr. Hajdu András

Dr. Harangi Balázs

Dr. Pintér-Huszti Andrea

Dr. Varga Imre

Elérhetőségek:

FIRCC iroda: DE IK,  IF07

FIRCC ügyintézés: DE IK, 3. emelet, 331-es szoba

Központi telefonszám: +36 52 512 900/75371

fircc@inf.unideb.hu

A FIRCC Szervezeti és Működési Szabályzata: Ide kattintva érhető el!