Dr. Bujdosó Gyöngyi egyetemi docens

MTA-DE Korai Természettudomány-Tanulás Kutatócsoport
MTA-SZTE Földrajz Szakmódszertani Kutatócsoport
COST Action CA19122 – European Network For Gender Balance in Informatics
Women in ICT Expert Group, Council of European Professional Informatics Societies (CEPIS)
Diversity and Inclusion – Minerva Informatics Equality Award Committee – Informatics Europe
Társadalmi Innovációs Kutatóműhely

Információs oldalak
MTMT
Doktori.hu
• ADA konferenciasorozat

Szervezetek
Nők az Oktatás, Kutatás, Informatika Területén (NOKIT), NJSZT
EUGAIN
CEPIS – DiversIT Charter
IEEE
ISACA – Budapest Chapter
ACM
Nők a Tudományban Egyesület (NaTE)
Informatika-Számítástechnika Tanárok Egyesülete (ISZE)

Hallgatóknak
DE eLearning
Fogadóórák és időpontok
Osztatlan tanárképzés információi

Főbb kutatási irányok
• Human–Computer Interaction (HCI)
• Adatvédelmi tudatosság (Privacy awareness)
• Diszruptív technológiák az oktatásban (VR, AR, MR, eye-tracking)
• Elektronikus oktatás és tanulás

Projektek az utóbbi 5 évből
• MTA Közoktatás-fejlesztési Kutatási Program – MTA-DE Korai Természettudomány-tanulás Kutatócsoport. (Kutatócsoport- és projektvezető: Revákné Dr. Markóczy Ibolya) (2022– 2026)
• European Network for Gender Balance in Informatics – COST CA 19122 – A nők arányának növeléséért az informatikában. (2019– 2025)
• MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program – MTA-SZTE Földrajz Szakmódszertani Kutatócsoport – (Kutatócsoport- és projektvezető: Dr. Farsang Andrea) (2022– 2026)
• MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program – MTA-SZTE Földrajz Szakmódszertani Kutatócsoport – (Kutatócsoport- és projektvezető: Dr. Farsang Andrea) (2019– 2022)
• A Debreceni Egyetem fejlesztése a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében. EFOP-3.4.3-16-2016-00021. DE IK (2017–2022)
• Pályaorientáció, valamint a matematikai, természettudományos, informatikai, műszaki szakok népszerűsítése a felsőoktatásban. EFOP-3.4.4-16-2016-00021. DE IK (2017–2022)