Erasmus+ hallgatói mobilitási pályázat a 2020/2021-es tanév tavaszi félévre
Megjelentettük a 2020/2021-es tanév tavaszi félévre vonatkozó hallgatói tanulmányi célú mobilitási pályázati felhívást angol és magyar nyelven.
Informatika Tudományi Diákköri Konferencia
A 2020/2021-es tanév őszi online TDK konferenciáját 2020. november 12-én, csütörtökön 16 órától tartjuk.
Lezárult a SmartSoc projekt első éve.
A múlt héten véget ért a SmartSoc projekt első éve, melyet az ERASMUS+ program támogat.
A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Smart City Challenge
2020 második felében kerül megrendezésre az MCC-DJPlab Smart City Challenge csapatverseny.
MI: a jövő technológiája
A Debreceni Egyetemen hozzák létre a Nemzeti Adatvagyon Ügynökség adatelemző központját, és növelik az intézményben működő szuperszámítógép kapacitását – jelentette be Palkovics László innováció és technológiai miniszter, aki a Mesterséges Intelligencia Stratégiát ismertette az egyetemen.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.