iDE nézz!
Útjára indul a Debreceni Egyetem saját gyártású magazinműsora, melyben az intézmény legfontosabb eseményeiről, rendezvényeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat, klipeket. Az első adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
Nemzetközi elitben az Informatikai Kar
A Microsoft Learn for Educators Program tagjaként a Debreceni Egyetem Informatikai Kara is részt vett a világcég által szervezett varsói szakmai csúcstalálkozón. Az IK a nemzetközi nagyvállalat egyik kiemelkedő partnereként mutatta be a Microsoft támogatásával elért tudományos és oktatási eredményeit.
Doktorokat és díszdoktorokat avattak
Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.
Pályázati felhívás hallgatók számára
Nemzetközi csapat, változatos témák, egyhetes utazás Valenciába, és 3 kredit - röviden így foglalhatnánk össze, mi is várható a BIPCLUSION projektben.
Ébredezik Komondor, az ország legerősebb szuperszámítógépe
Már a szoftvereket telepítik az 5 petaflops teljesítményű, Komondor nevet viselő szuperszámítógépre a Debreceni Egyetem Kassai úti campusán lévő Szuperszámítógép Központban. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) új gépe megtízszerezi az itthon elérhető jelenlegi HPC-kapacitást.
Pénzügyeinkről a Science Caféban
Mi az a Blokklánc technológia és hogyan alakíthatja a jövőnket? címmel Oláh Norbert, a Debreceni Egyetem Informatikai Kar Számítógéptudományi Tanszék tanársegéde tart előadást a Science Café soron következő rendezvényén.
E-sport az oktatás szolgálatában
Átadták a Debreceni Egyetem E-Sport Központját, amely hazánk egyedülálló, legnagyobb és kifejezetten oktatási célokat szolgáló e-sport sportlétesítménye. A mintegy 330 négyzetméteres központ a Nagyerdei Stadionban kapott helyet, és 300 millió forintból valósult meg.
NFT DEB Generative Dimensions Hackaton and Conference
Az NFT DEB Generatív Dimenziók hackathon és konferencia társadalomérzékenyítő és tudásmegosztó programsorozat.
Elstartolt az eduIDT – Újabb ERASMUS+ projekt a DEIK-en
Az augusztusban lezárt két hároméves futamidejű ERASMUS+ KA 207-es projekt után újabb két nyertes konzorciumnak tagja a DEIK.
Europass-Erasmus+ Karriernap
A rendezvény során a szervezők szakemberek segítségével vezetik végig a fiatalokat az álláskeresés, felkészülés és karriertervezés lépésein.