„Maradj Hajdú-Biharban!” pályázati felhívás

2021, május 5 - 08:00
A Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat pályázatot hirdet felsőfokú tanulmányokat folytatók számára, a „Maradj Hajdú-Biharban!” című ösztöndíj elnyerésére.

Az ösztöndíj pályázat célja:
Az ösztöndíj pályázat célja, hogy az EFOP-1.5.3-16-2017 azonosítószámú projektekben résztvevő településeken élő fiatalokat támogassa tanulmányaik folytatásában, ezzel is ösztönözve őket arra, hogy végzettségük megszerzését követően, tudásukat lakóhely szerinti településük és Hajdú-Bihar megye, mint szűkebb értelemben vett szülőföldjük szolgálatába állítsák, erősítve ezáltal a megye népességmegtartó erejét és jövőbeni folyamatos gazdasági, társadalmi fejlődését. Az ösztöndíj által elsődlegesen azon tanulók és hallgatók részesülhetnek anyagi támogatásban, akik a felsorolt településeken, vagy legfeljebb a megye területén belül tervezik a jövőbeli munkavállalásukat, lakhatásukat.

A pályázatban résztvevő települések:

A pályázatok benyújtási határideje: 2021. június 4.