Könyvtárinformatika Tanszék

Külkapcsolatok Szemináriumok Oktatási anyagok Publikációk
Történet Konferenciák   Projektek

Tanszéki profil

Virtuális valóság; számítógépes matematika; matematikai analízis; függvényegyenletek; egyenlőtlenségek; digitális olvasásnarratívák; repozitórium-disszemináció; tudományos tájékoztatás; könyvtármenedzsment és marketing; vállaltgazdaságtan; információ menedzsment; szaktájékoztatás; információs jog és etika; metaadatok kezelése és a katalogizálás; digitális tartalmak előállítása és szolgáltatása a hálózaton; információforrások tartalmi feltárása; a szakirodalmi tájékoztatás hagyományos és számítógépes eszközei; olvasáskutatás; könyvtár- és művelődéstörténet; webes információkeresés; szemantikus web; könyv- és könyvtártörténet, információtörténelem, tájékoztatás, e-learning; elektronikus oktatás eszközei és módszertana; webdesign; dinamikus weboldalak fejlesztése; multimédia; IKT; adatbáziskezelés; digitális kiadványszerkesztés; TeX programozás; alkalmazói szoftverek; alkalmazásfejlesztés; informatika tanítás módszertana; Metaadatok kezelése és a katalogizálás. Digitális tartalmak előállítása és szolgáltatása a hálózaton. Információforrások tartalmi feltárása. A szakirodalmi tájékoztatás hagyományos és számítógépes eszközei. Olvasáskutatás. Könyvtár- és művelődéstörténet. Webes információkeresés. Szemantikus web. metaadat rendszerek, bibliográfiai adatfeldolgozás, XML jelölő nyelv alkalmazása könyvtári területen, nyomtatott és digitalizált plakátok leíró adatai. Informatika didaktika, Számítógépes problémamegoldás, Sprego. Könyv- és könyvtártörténet, információtörténelem, tájékoztatás.

Tanszékvezető

Tagok

• Dr. Bujdosó Gyöngyi, adjunktus

• E-learning módszertana