Jövő Internet kutatások az elmélettől az alkalmazásig

Bemutatkozás

A Debreceni Egyetem Informatikai Kar (DE IK) TÁMOP-4.2.2.C-11/1/KONV-2012-0001, mint vezető konzorciumi partner által koordinált pályázat eredményeként, az ún. FIRST (Future Internet Research, Services, Technology) projekt keretében egy kutatáskoordinációs központ jött létre. Ennek alapvető szerepe Magyarország számára a Jövő Internete (Future Internet) témakörhöz kapcsolódó országos kutatások, valamint kutatási projektek összefogása, koordinálása, és projekt szintű továbbfejlesztése. Az Internet által generált technológiai, tudományos, gazdasági és társadalmi jótékony fejlődés hatásai miatt az FP7, valamint a 2014-2020 között az ezt követő Horizon 2020, Európai Unió szintű pályázatokban még inkább az Internetre épülő K+F+I tevékenységek kapnak teret és támogatást. A Jövő Internete témakörhöz tartozó, zászlóshajó IKT projektek meghatározó szerephez jutnak az elkövetkező hét éves időszakban, mivel ezekre tudnak ráépülni a társadalmi élet más korszerű szolgáltatásai is.

Bővebb információ a projekt honlapján.

Frissítés dátuma: 2017.12.15.