Mentoroknak

Kedves Hallgatók, leendő Mentorok!

A Debreceni Egyetem Informatikai Kar Mentorprogram pályázatot hirdet kortárssegítői, mentori feladatok ellátására a 2023/2024-es tanévre.

Várjuk mindazon hallgatók jelentkezését, akik szívesen segítenék az egyetemre újonnan belépő társaikat. Mint ahogy magad is tapasztaltad, az egyetemi élet új kihívásokat tartogat a középiskolás évekhez képest, ezért nagy segítség, ha van olyan felsőbb éves, aki útmutatást tud nyújtani és megosztja tapasztalatait a gólyákkal.

Érdemes megragadni a lehetőséget, ha szeretnéd fejleszteni társas készségeidet. Kipróbálnád magad csoportvezetőként. Munkád elismerésre kerül ösztöndíjkiegészítés formájában. A mentortevékenység során megszerzett gyakorlati tudás és tapasztalat remekül hasznosítható később a munkavállalás során is.

Jelentkezési határidő: 2023.május 26.

A mentor feladatai:

• A mentor legfontosabb feladata, hogy felkészítse az első éves hallgatókat az önálló egyetemi életre, valamint segítse őket az intézményi beilleszkedés folyamatában.
  • Informál az aktuális pályázatokról, hallgatói juttatásokról és ösztöndíjakról.
  • Tanácsokat ad tanulmányi ügyekben.

Jelentkezés az alábbi e-mail címre küldött rövid motivációslevél elküldésével történik: hegedus.bence@inf.unideb.hu