NVIDIA GTC NOVEMBER 8 - 11, 2021

2021, szeptember 10 - 12:15
Join the Conference for AI Innovators, Technologists, and Creators!

NVIDIA GTC is more than a must-attend AI conference for developers. It’s a global experience that brings together thousands of innovators, researchers, thought leaders, and decision-makers who are shaping our world with the power of AI, computer graphics, data science, and more. Don’t miss what’s coming next with an inspiring keynote from NVIDIA CEO and Founder Jensen Huang, plus a wide variety of sessions and talks with luminaries from around the world.

Join us online November 8-11 to learn how AI is transforming the world.

Register now for free.

GTC is packed with breakthroughs in AI, graphics, accelerated computing, data center, and more. Choose from hundreds of sessions that deep dive into a wide range of industry use cases—from healthcare to autonomous vehicles—to explore the most transformative technologies of our time.

Whether you’re a CTO or developer, student, or industry veteran, you’ll find plenty of opportunities to learn, create, and inspire at GTC.