IK Pályázat kiemelt szakmai ösztöndíjra 2021/22/1

Az Informatikai Kar dékánja pályázatot hirdet a 2021/2022. tanév 1. félévére kiemelt szakmai ösztöndíjas helyek betöltésére a Kar kiemelkedő képességű, érdeklődő hallgatói részére.

A kiemelt szakmai ösztöndíjas feladatai:

• oktatómunkába való bekapcsolódás, tantermi ill. laboratóriumi gyakorlatok vezetése (heti 2 óra tartása kötelező, legfeljebb heti 4 óra tartható)
  • részvétel valamely tanszék projekt- vagy kutatómunkájában (heti 4 óra tartása esetén nem kötelező elvárás)

A kiemelt szakmai ösztöndíjra pályázhatnak azok a nappali tagozatos állami ösztöndíjas alapképzésben legalább másodéves vagy mesterképzéses hallgatók, akik a jövő félévben is Karunk (alap-, vagy mesterképzéses) aktív hallgatói lesznek. A pályázóknak az alábbi követelményeknek kell eleget tenniük:

• mesterképzésben részt vevő hallgatók esetében legalább jó minősítésű oklevelet szereztek alapképzésen;
  • alapképzésben részt vevő hallgatók esetében ösztöndíjindexük legalább 3,50 a pályázat benyújtását megelőző két félév mindegyikében; amennyiben ez az index egyik vagy mindkét félévben egyetem által koordinált mobilitási programban való részvétel miatt nem éri el az elvárt értéket, akkor korábbi félév(ek) ösztöndíjindexe is figyelembe vehető
  • a szakon belül legalább egy tárgy iránti elmélyült érdeklődést mutatnak,
  • előnyben részesülnek, akik a tanulmányaikon túl igazolt szakmai (DETEP, TDK) tevékenységet végeznek.

Az ösztöndíj 2021. szeptember 1-től 2022. január 31-ig szól.

A pályázatokat május 6-ig kell benyújtani a Neptun rendszerben található "IK Pályázat kiemelt szakmai ösztöndíjra 2021/22/1" kérvényen (Megtalálható: Ügyintézés/kérvények).

A pályázathoz szakmai önéletrajz, valamint vezetőoktatói / alprojektvezetői ajánlás szükséges. Amennyiben valamely témában a hallgató már kutatást folytat, a pályázatot a témavezető is véleményezi.

A pályázati kiírásban szereplő feltételek nem teljesülése esetén a pályázat formai okok miatt automatikusan elutasításra kerül.

A pályázatokról a Kari Tanulmányi Bizottság dönt, a döntésről a pályázók június hónapban kapnak értesítést.

Debrecen, 2021. április 16.

Dr. Hajdu András sk. dékán